На Самбірщині відзначили 74-ту річницю створення Української Головної Визвольної Ради

Вчора, 15 липня, у селі Сприня на Самбірщині відзначили 74-ту річницю створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) – органу національно-визвольної боротьби України проти фашистської Німеччини та московсько-більшовицької окупації в часи Другої Світової війни.
Розпочався захід урочистою ходою учасників національно-визвольної боротьби, молоді, представників громадських організацій, влади та місцевого самоврядування з багатьох районів області, які поклали квіти до пам’ятника засновникам Української Головної Визвольної Ради. Отці християнських конфесій здійснили чин панахиди за борцями за волю України.
Опісля відбулось урочисте віче.
«Організація українських націоналістів, яка була найсильнішою політичною, військовою силою 40-х років 20-го століття, зрозуміла, що треба не просто вести одну силу вперед, а треба згуртувати український нарід, треба згуртувати всіх тих, хто думає про Україну, хто бореться і вірить в неї. Тому постав і український парламент – Українська Головна Визвольна Рада, тому і постав український уряд – Генеральний Секретаріат. Будучи тут, ми також думаємо про сьогодення, про завтрашній день. І направду ми повинні пишатися тим, що те, що не вдалося Січовим Стрільцям, воїнам Української Народної Армії, Українській повстанській армії, зробили українські воїни 21-го століття. Перший раз за 100 років ми зупинили неприятеля, а він лишається споконвіку той самий. Це говорить про те, що ми є сильні, ми є мужні, згуртовані», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Також очільник області зупинився на складових успіху української держави в сьогоденні.
«І сьогодні ми маємо завдання закріпити нашу перемогу та наш успіх. І він буде закріплений не лише на полі битви, але й тоді коли в Україні постане незалежна помісна Автокефальна Соборна Церква. Він постане тоді, коли ми чітко ввійдемо в структуру Північноатлантичного оборонного альянсу. Ми закріпимо це тоді, коли східний кордон Європейського Союзу буде східним кордоном України. Сьогодні ми маємо обєдати сили задля того, щоб тут в Україні вибудувати добре життя. Я переконаний, що ми сьогодні є обєднані і єдині. Хочу повторити ті слова, які сьогодні в Зарваниці виголосив Президент України: «Наша армія боронить державу. Наша мова боронить націю. Наша віра боронить душу» і я переконаний, що це є ми українці, великий і гордий народ, велика і славетна нація. Слава Україні!», – додав Олег Синютка.
Присутні на заході хвилиною мовчання вшанували загиблих на Майдані та під час протистоянь у зоні АТО.
В межах заходу відбулося нагородження учасників та переможців змагань «Ігри нескорених». Всі команди отримали грамоти, медалі та цінні подарунки. Зазначимо, що в змаганнях взяли участь також команди із Сходу України – Донецької та Луганської областей.
В межах урочистостей також відбулась святкова програма, де свою творчість презентували учасники військово- патріотичного вишколу «Ігри нескорених».
На завершення усі спільно виконали Гімн України.

Довідково

Українська Головна Визвольна Рада – підпільний парламент та уряд України. УГВР була створена для об’єднання всіх національно-визвольних сил українського народу, щоб з одного центру керувати визвольною боротьбою за Самостійну Соборну Українську Державу та проголосити світові волю українського народу.
З 10- го до 15- го липня 1944 року біля с. Сприня Самбірського району відбувся Перший Великий З’їзд УГВР, на якому було прийнято: Універсал УГВР, Платформу і Устрій УГВР – праобраз Конституції УГВР та програму Парламенту, затверджено текст Присяги Вояків УПА. Тоді ж Президентом УГВР було обрано Кирила Осьмака, головою Генерального Секретаріату УГВР обрано командувача УПА Романа Шухевича.
Українська Повстанська Армія перебувала у повному підпорядкуванні УГВР, яка мала власні друковані видання «Самостійність» і «Вісник».
Національно-визвольна боротьба під керівництвом УГВР тривала до середини 50-х років. Вона завершилася з арештом Василя Кука, останього командира УПА та Генерального секретаря УГВР.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району