“Народжені у вишиванці” – благодійна акція до Дня вишиванки

18 травня святкуємо День вишиванки! Свято завжди відбувається в третій четвер травня – робочий день тижня. Саме у робочий день, щоб підкреслити, що вишиванка є органічною частиною життя українців, а не вдягається тільки для важливих та святкових подій. Цьогорічне святкування проходитиме вже 11 раз. Особливістю минулорічно (було 10-річчя) свята стала акція «Народжені у вишиванці». За задумом заходу, кожна дитина, яка з’явиться на світ у цей день, отримає у подарунок свою першу вишиваночку.

Повідомляє сайт СОКАЛЬ СЬОГОДНІ з посиланням на Сокаль і Сокальщина.

“Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято покликане зберегти давні українські традиції. Сокальщина уже не перший рік долучається до цього свята, але цього року ми маємо гарну ініціативу. Сокальський районний осередок разом із ініціативною групою із задоволенням долучилися до благодійної акції “Народжені у вишиванці”,  – розповіла голова осередку Ірина Мандрик.

Ще одна із Сокальських майстринь Ольга Ровецька поділилась спогадами як саме виникла така ідея : “Подзвонила Леся Воронюк, повідомила, що надішлють дві вишиваночки (для хлопчика і дівчинки). ” Наші місцеві майстрині порадились і вирішили, що їм під силу і для решти діток виготовити подаруночки до свята. Взнали у пологовому відділенні, що за день народжуються десь 5 немовлят. Однак, дарувати лише тим, хто народиться лише у четвер не зовсім правильно, тому, порадившись, прийняли рішення дарувати 15 діткам. Кинули клич по майстринях, по соціальних мережах і люди відгукнулися. Учні ЗШ №% м.Сокаля мали готові заготовки вишиванок, які вишивали на уроках трудового навчання,і з великим задоволенням передали їх майстриням.

Ще однією із майстринь-учасниць є Галина Ващук. За її словами вишиванка для нас, українців, є своєрідною бронею. Новонародженим ангеляткам вона буде оберегом.

Нагадаємо, що ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу

Майстрині Сокальщини запрошують усіх мешканців району долучитися до Всесвітнього дня вишиванки і у четвер прийти на роботу, навчання у вишиванках.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району